SHOW

Vores hanhunde - Our males


Navn: Vakker
Født: 26.02.2004
Opdrætter:  
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER, Vakker:

Vejen, KSS  21/07 2013
Very Good 1.Vinder i Veteran klasse
Dommer: Andrew Brace, England.

Vejen, KSS  20/07 2013
Excellent 1.Vinder i Veteran klasse
Dommer: Zvi Kupferberg, Israel.

Vejen, KSS  19/07 2013
Excellent 1.Vinder i Veteran klasse
CK, Veteran Certifikat, BIR, 2. BIK.
Dommer: Kitty Sjong, DK.

Gørlev, KSS  26/05 2013
Excellent 1.Vinder i Veteran klasse
CK, Veteran Certifikat, BIR
Dommer: Marta Heine, DE.

Gørlev, KSS 25/05 2013
Excellent 1.Vinder i Veteran klasse
CK, Veteran Certifikat, BIR
Dommer: Åke Cronander, Sverige

Herning, 04/11 2012
Excellent, 1. vinder i Veteran klasse CK, Nordisk Veteran Vinder 2012, BIK
Dommer: Arne Foss, Norge

Herning, 03/11 2012
Excellent, 1. vinder i Veteran klasse CK, Dansk Veteran Vinder 2012
Dommer: Elisabeth Olsen, Norge

Dortmund, 13/05 2012
Excellent, 1. vinder i Veteran klasse VDH-CAC, KLUB-CAC, BOS. VETERAN CHAMPION :-)
Dommer: Roos Silverentand, Holland

Dortmund, Europasieger 12/05 2012
Excellent, 1. vinder i Veteran klasse VDH-CAC, KLUB-CAC, BOS
Dommer: Martha Heine,Tyskland

Roskilde (Qualified to CRUFT) 06/05 2012
Excellent, 1. vinder i Veteran klasse CK, BIK
Dommer: Rudi Brandt, Danmark

Roskilde  05/05 2012
Excellent, 1. vinder i Veteran klasse CK, BIK
Dommer: Martin Croeser, Sydafrika 

National, Hamburg 04/03 2012
Excellent, 1. vinder i Veteran klasse VDH-CAC, KLUB-CAC, BIR, BIS 1
Dommer: Herbert Heim + Christa Klotz,Tyskland

International, Neumünster 05/06 2011
Excellent, 3. vinder i Champion klasse 
Dommer: Gabriele Runge, Tyskland

National, Großenkneten-Döhlen 19/12 2010
Excellent, 1. vinder i Åben klasse, Bedste Han.
VDH-CAC, KLUB-CAC 
Dommer: Gabriele Runge, Tyskland

National, Großenkneten-Döhlen 18/12 2010
Excellent, 1. vinder i Åben klasse, Bedste Han.
VDH-CAC, KLUB-CAC, BR. 
Dommer: Ingrid Ehold, Østrig

International CACIB Hannover 30/10 2010
Excellent, 1. vinder i Åben klasse, Bedste Han.
VDH-CAC, KLUB-CAC + CACIB
Dommer: Johanna Billhardt,Tyskland

National vk. Bremen 01/08 2010
Excellent, 3. vinder i Åben klasse
Dommer:Gabriele Runge, Tyskland


International Neumünster 05/06 2010
Excellent, 2. vinder i Åben klasse,
Dommer:Hanne Laine Jensen, DK

International,Dresden 10/4 2010
Very Good, i Åben klasse
Dommer: Angela Starke, Tyskland

International CACIB Nürnberg 16/01 2010
Excellent, 2. vinder i Åben klasse,
Rec. VDH-CAC, Res. KLUB-CAC
Dommer: Walter Schicker,Tyskland

International, Hannover 01/11-09
Excellent, 1. vinder i Åben klasse,
 VDH-CAC, KLUB-CAC
Dommer:  Arne Schwarz,Tyskland

International, Brøndby 20/9 2009
Very Good, 3. vinder i Åben klasse
Dommer:  Anne-Mari Haugsten, Norge

International, Brøndby 19/9 2009
Excellent, 4. vinder i Åben klasse
Dommer:  Michael Forte, Irland

International, Bremen 01/8 2009
Excellent, 1. vinder i Åben klasse, VDH-CAC.
Dommer:  Karin Voye,Tyskland

International, Vejen 17/8 2008
Excellent, 2. vinder i Åben klasse
Dommer:  Åke Conander, Sverige
Navn: By Mylove's Heaven-sent Hero
Født: 16.10.2009
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER, Hero:

Isernhagen, DE 19.08.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Vet.CAC, BOB-Veteran and BOB

Dommer: Alenka Pokorn, Slovenia

Isernhagen, DE 18.08.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Vet.CAC, BOB-Veteran

Dommer: Christina Ehreiser, Germany

Jelenia Gora, PL 24.06.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Vet.CAC, BOB-Veteran

Dommer: Malgorzat Zakrzewska, Poland.

Wroclaw, PL 23.06.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Vet.CAC, BOB-Veteran
 and BIS-2
NEW POLISH VETERAN CHAMPION

Dommer: Manja Bruse, Germany.

IDS Neumünster, DE 02.06.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Vet.CAC, BOB-Veteran
 
NEW GERMAN VETERAN CHAMPION-VDH

Dommer: Sonia Kleveri Philippou, Cypres.

Brokstedt, DE 14.04.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Vet.CAC, BOB-Veteran
 and BiS-1. 
Dommer: Rainer Jacobs, Germany.

Brokstedt, DE 14.04.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Vet.CAC, BOB-Veteran, BOB
 and BIS-3. 
NEW GERMAN VETERAN CHAMPION.

Dommer: Ricky Lochs-Romans, Netherland.

Hedensted I, DK 04.03.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Vet.CAC, BOB-Veteran
 and BOS-3.
NEW DANISH VETERAN CHAMPION.

Dommer: Herbert Heim, Germany.

Hedensted II, DK 04.03.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Vet.CAC
 
Dommer: Rudi Brandt, Denmark.


IDS Fredericia, DK 10.02.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. CK+Vet. CAC
 and Vet. BOS. 
Dommer: Ligita Zake, 

DOG LIVE Münster, Germany 21.01.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Vet.CAC, BOB-Veteran
 and BOB
Dommer: Ozan Belkis, Turkey.

DOG LIVE Münster, Germany 20.01.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Vet.CAC, BOB-Veteran
 and BIS-2. 
Dommer: Marie Walter, Germany.

IDS NÜRNBERG, Germany 13.01.2018
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. BOB-Veteran,
ALPENVETERANENSIEGER and BOS. 
Dommer: Sabine Rauhut, Germany.

IDS Poznan, Poland 22.10.2017
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Veteran Winner, BOB-Veteran. 

Dommer: Janusz Opara, Poland.

IDS Poznan, Poland 21.10.2017
Excellent 1.Vinder i Veteran Klasse. Veteran Winner, BOB-Veteran. 
Dommer: Tiina Taulos, Finland.


Brokstedt, Germany 02.04.2017
Excellent 1.Vinder i Champion CAC + BOS.
LANDESSIEGER NORD

Dommer: Hanne Laine Jensen, DK.

Brokstedt, Germany 01.04.2017
Excellent 1.Vinder i Champion CAC
new GERMAN CLUB CHAMPION

Dommer: Gabriela Runge, DE.

IDS Zielona Gora, Polan 04.03.2017
Excellent 1.Vinder i Champion CAC
new POLISH CHAMPION

Dommer: Boguslawa Szydlowicz-Polanczyk, Polen.

IDS Prague, Czech Republic 30.10.2016
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse CAC
new CZECH CHAMPION

Dommer: Lilianne De-Ridder Onghena, Belgium.

IDS Prague, Czech Republic 29.10.2016
Excellent 4.Vinder i Åben Klasse

Dommer: Spela Briski Cirman, SLO.

IDS Wroclaw 25.09.2016
Excellent 2.Vinder i Champion Klasse

Dommer: Stefan Sinko, SLO.

NDS Szczecin  26.06.2016
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse CAC
Dommer: Adam Ostrowski, Polen.

NDS Szczecin  25.06.2016
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse CAC
Dommer: Jakub Kruczek, Polen.

International, Bled II, Slovenien 12.06.2016
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse 
CAC, res.CACIB and BOS-2.

new Karawanken Winner- 16
Dommer: Daniela Risdan, Slovenien.

International, Bled I, Slovenien 11.06.2016
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse 
CAC, res.CACIB and BOS-2.

new SLOVENIAN CHAMPION
Dommer: Tatjana Urek, Slovenien.

International Herning 02.11.2013
Excellent i Champion Klasse
Dommer: Lilliane De Ridder-Onghena, Belgien.

International Rostock, DE 07.09.2013
Excellent 2.Vinder i Champion klasse
res.VDH-CAC, res.CACIB.
Dommer: Carole Garhöfer, Østrige.

Szczecin, Polen 29/06 2013
Excellent 2. vinder i Champion klasse
Dommer: Michael Leonard, Irland.

Vejen 29/07 2012
Excellent 2. vinder i Champion klasse CK, 2.BIK, Certifikat.
DANSK CHAMPION 
Dommer: Shaneen Bendixen, Australien.

Vejen 28/07  2012

Excellent, 3.vinder i Champion klasse
Dommer: Bente Marker, Australien.


Vejen 27/07 2012
Excellent 2. vinder i Champion klasse CK
Dommer: Marie Petersen, Danmark

Roskilde (Qualified to CRUFT) 06/05 2012
Excellent 4. vinder i Champion klasse CK
Dommer: Rudi Brandt, Danmark


Roskilde 05/05 2012
Excellent 2. vinder i Champion klasse
CK 
Dommer: Martin Croeser, Sydafrika

Vechelde, DE 25/03- 2012
Excellent, Åben klasse 1.vinder VDH-CAC + KLUB CAC
Dommer: Zofia Konderla, Polen.


International Fredericia 12/02- 2012
Excellent, Åben klasse 1.vinder CK
+ 4. BIK

Dommer: Csaba Zsolt, Rumænien


KSS Middelfart 20/11- 2011
Excellent, 1. Vinder i Åben klasse CK
Dommer: Birte Scheel, Danmark


International Herning 06/11- 2011
Excellent, Åben klasse CK + 4. BIK
Dommer: Kenneth Edh, Sverige


International Herning 05/11- 2011
Very Good i Åben klasse
Dommer: Henrik Johansson, Sverige


International CACIB Dortmund 16/10- 2011
Excellent, 2. vinder i Åben klasse
res.VDH-CAC+ res.Club CAC

Dommer: Arne Schwarz, Tyskland


National Unna-Königborn 15/10- 2011
Excellent, 1. vinder i Åben klasse
VDH-CAC+ Club CAC

Dommer: Christa Klotz, Tyskland


National Dortmund 14/10- 2011
Very Good 3. vinder i Åben klasse
Dommer: Sue Terry, England


Gørlev 02/10- 2011
Excellent, i Åben klasse, CK + res.Cert. 
Dommer: Annette Bystrup, DK

Gørlev 01/10- 2011
Excellent, 3.Vinder i Åben klasse,
Dommer: Birgit Seloy, DK


Bjerringbro 17/09- 2011
Very Good i Åben klasse,
Dommer: Roos Silvertand, Holland


Int.Leeuwarden, NL Euro Dog Show 02/09-11
Very Good, i Åben Klasse
Dommer: Renée Sporre-Willes, Sverige

Nat.Leeuwarden, NL Euro Dog Show 02/09-11
Excellent, 3.Vinder i Åben Klasse
Dommer: Vija Klucniece, Letland

National Varde 21/08- 2011
Excellent, 3. vinder i Åben klasse 
Dommer: Marie D. Petersen, DK

International Vejen 28/07-2011
Excellent, 1.Vinder i Åben Klasse,
Dommer: Saija Juutilainen, Finland

International Valby 18/06-2011
Excellent, 1.Vinder i Åben Klasse,
CK, 4. BOS

Dommer: Joakim Ohlsson, Sverige

Int., Dortmund Europa Winner, DE 07/05-11
Excellent, 2.Vinder i Mellem Klasse,
res.VDH-CAC + KLUB-CAC

Dommer: Maria Walter, Tyskland

Int., Dortmund Europa Winner, DE 06/05-11
Excellent, 2.Vinder i Mellem Klasse,
res.VDH-CAC + KLUB-CAC

Dommer: Ferdi Dickmann, Tyskland

Næstved kreds 10, 24/04-11
Excellent, 2.Vinder i Mellem Klasse,
Dommer: Wilfred Peper, Tyskland

National, Oldenburg, DE 10/04-11
Excellent, 1.Vinder i Mellem Klasse, VDH-CAC + KLUB-CAC+Bedste han+BOB
Dommer: Steffi Kirschbichler, Østrig

National, Oldenburg, DE 9/04-11
Excellent, 1.Vinder i Mellem Klasse, VDH-CAC + KLUB-CAC+Bedste han+BOB
Dommer: Gunilla Kühni-Stenberg, Schweiz

National CAC, Recklingenhausen, DE 19/03-11
Excellent, 1.Vinder i Mellem Klasse, VDH-CAC + KLUB-CAC
Dommer: Christa Klotz, Tyskland

National CAC, Recklingenhausen, DE 20/03-11
Excellent, 1.Vinder i Mellem Klasse, VDH-CAC + KLUB-CAC
Dommer: Monika Blaha, Østrig

International CACIB, Rheinberg, DE 13/02-11
Very Good 2.Vinder i Mellem Klasse,
Dommer: Jos P Dekker, Holland

International CACIB Hannover 30/10 2010
Excellent, 1. vinder i Junior klasse,
VDH-JCAC, KLUB-JCAC
Dommer: Johanna Billhardt,Tyskland

National Kropp 23/10 2010
Excellent, 1. vinder i Junior klasse VDH-JCAC, KLUB-JCAC 
Dommer: Linda Gebauer, Tyskland

National Unna-Königsborn 17/10 2010
Excellent, 1. vinder i Junior klasse
VDH-JCAC

Dommer:Linda Mills, Irland

International CACIB Dortmund 15/10-10
Very Good, 3. vinder i Junior klasse
Dommer:Jens Bruse, Tyskland

International CACIB, Ballerup 18/09-10
Very Good, 3.Vinder i Junior Klasse.
Dommer: Frederik Nilsson, Sverige

National KSS Bornholm 4  29/08 2010

Very Good, 2. vinder i Junior klasse 
Dommer: Wera Hübenthal, Norge


National KSS, Bornholm 3  29/08 2010
Very Good, 2. vinder i Junior klasse 
Dommer: Rodi Hübenthal, Norge


National KSS Bornholm 2  28/08 2010
Excellent, 1. vinder i Junior klasse
3.BHK 
Dommer:Miodrag Vretenicic, Montenegro

National KSS, Bornholm 1  28/08 2010
Very Good, 1. vinder i Junior klasse 
Dommer:Sanja Vretenicic, Montenegro


National vk. Bremen 01/08 2010
Excellent, 2. vinder i Junior klasse
res. VDH-CAC, KLUB-CAC 
Dommer:Gabriele Runge, Tyskland


International CACIB Bremen 31/07 2010
Excellent, 3. vinder i Junior klasse
Dommer:Joachim Weinberg, Tyskland

World Dog Show,Herning 26/06 2010
Særdeles Lovende, 4.vinder i Hvalpe Klasse
Dommer:Miguel Ángel Matinez, Argentina


International Neumünster 05/06 2010
Lovende, 1.vinder i Hvalpe Klasse
Dommer:Hanne Laine Jensen, DK

National, KSS Vejen 30/05-10
Særdeles Lovende 1.Vinder i Hvalpe Klasse, BH, BIM,
Dommer: Torbjörn Skaar, Sverige

International CACIB,Hillerød 01/05-10
Særdeles Lovende 1.Vinder i Hvalpe Klasse, BH, BIM,
Dommer: Dominic Harris, Irland
Navn: By Mylove's Nice N' No'limit
Født: 21.02.2010
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER, No'limit:

International Herning 03.11.2013
Excellent i Champion Klasse
Dommer: Marie Thorpe, Irland.

Vejen, KSS  19/07 2013
Excellent 1.Vinder i Champion klasse, 4.BIK
Dommer: Zvi Kupferberg, Israel.

Vejen, KSS  19/07 2013
Excellent 1.Vinder i Champion klasse, CK
Dommer: Kitty Sjong, DK.

Gørlev, KSS  26/05 2013
Excellent 3Vinder i Champion klasse
Dommer: Marta Heine, DE.

Gørlev, KSS 25/05 2013
Excellent 3.Vinder i Champion klasse
Dommer: Åke Cronander, Sverige

Svendborg, 18/05 2013

Excellent 1.Vinder i Champion klasse
CK, res. Certifikat, BIK 2
Dommer: Carsten Birk, DK.

Fredericia 16/03 2013

Excellent, 2.Vinder i Champion klasse
Dommer: Linda Mills, Irland

KSS, Middelfart 25/11 2012
Excellent, 1. vinder i Champion klasse
Dommer: Jan Sonne-Schmidt, Danmark

Herlufmagle 14/10 2012
Excellent, 1. vinder i Champion klasse
Dommer: Laurent Heinesche, Luxenborg.

Vejen 16/09 2012

Excellent, i Champion klasse
Dommer: Hanne Laine Jensen, DK.

National, Bremen 05/08 2012
Excellent, 1. vinder i åben klasse
VDH-CAC, KLUB-CAC,
Dommer: Martha Heine, Tyskland.

National, Schauenburg 29/07 2012
Excellent, 1. vinder i Åben klasse
VDH-CAC, KLUB-CAC

Handler Charlotte Frederiksen

Tysk Champion.
Dommer: Linda Mills, Irland

National, Schauenburg 28/07 2012

Very Good 1. vinder i Åben klasse, første gang handlet af Charlotte Frederiksen.
Dommer: Angela Starke, Tyskland

National, Grasberg 17/06 2012
Excellent, 1. vinder i Åben klasse
VDH-CAC, KLUB-CAC, BOB 
Landessieger Bremen/Weser-Ems
Dommer: Gabriele Runge, Tyskland


National Unna-Königborn 15/10- 2011
Excellent, 1. vinder i Mellem klasse
VDH-CAC+ Club CAC+BOB

Dommer: Christa Klotz, Tyskland


National Dortmund 14/10- 2011
Excellent, 2. vinder i Mellem klasse
res.VDH-CAC+res. club CAC

Dommer: Sue Terry, England


Int.Leeuwarden, NL Euro Dog Show 02/09-11
Very Good3. Vinder i Mellem Klasse
Dommer: Renée Sporre-Willes, Sverige

Nat.Leeuwarden, NL Euro Dog Show 02/09-11
Very Good, 1. Vinder i Mellem Klasse
Dommer: Vija Klucniece, Letland

National Varde 21/08- 2011
Very Good, 2. vinder i Mellem klasse 
Dommer: Marie D. Petersen, DK

National Bremen 31/07- 2011
Very Good, 1. vinder i Mellem klasse
Dommer: Arne Schwarz, Tyskland

International CACIB Bremen 30/07- 2011
Excellent, 2. vinder i Mellem klasse
res.VDH-CAC

Dommer:Johanna Billhardt, Tyskland

International Vejen 28/07- 2011
Very Good, i Mellem klasse
Dommer: Saija Juutilainen, Finland

Dülmen-Buldern, DE 10/07-2011

Excellent, 1.Vinder i Mellem Klasse,
VDH-CAC + KLUB-CAC

Dommer: Erwin Deutscher, Østrig

Dülmen-Buldern, DE 09/07-2011
Excellent, 1.Vinder i Mellem Klasse,
VDH-CAC + KLUB-CAC

Dommer: Liliane De Ridder-Onghena, Belgien

Ganderkesee, DE 26/06-11
Excellent, 1.Vinder i Mellem Klasse,
VDH-CAC + KLUB-CAC

Dommer: Karin Bernardis, Østrig

Ganderkesee, DE 25/06-11
Excellent, 1.Vinder i Mellem Klasse,
VDH-CAC + KLUB-CAC

Dommer: Walter Holtorf, Tyskland

International Valby 18/06-2011
Very Good, 1.vinder i Mellem Klasse,
Dommer: Joakim Ohlsson, Sverige

Int., Dortmund Europa Winner, DE 07/05-11

Excellent, 2.Vinder i Junior Klasse,
res.VDH-CAC + KLUB-CAC

Dommer: Maria Walter, Tyskland

Int., Dortmund Europa Winner, DE 06/05-11
Excellent, 1.Vinder i Junior Klasse,
VDH-CAC + KLUB-CAC+BOS+BOB
FCI-Jahrhundretsiger

Dommer: Ferdi Dickmann, Tyskland

Næstved kreds 10, 24/04-11
Excellent, 1.Vinder i Junior Klasse, CK + 4.BOS
Dommer: Wilfred Peper, Tyskland

National CAC, Recklingenhausen, DE 20/03-11
Excellent, 1.Vinder i Junior Klasse, VDH-JCAC + KLUB-CAC, BOS +BOB
Dommer: Christa Klotz, Tyskland

National CAC, Recklingenhausen, DE 19/03-11
Excellent, 1.Vinder i Junior Klasse, VDH-JCAC + KLUB-CAC, BOS +BOB
Dommer: Monika Blaha, Østrig

International CACIB, Rheinberg, DE 13/02-11
Excellent, 1.Vinder i Junior Klasse, JCAC
Rheinlandjugendsieger

Dommer: Jos P Dekker, Holland

National, KSS Nyborg  28/11-10
Very Good, 4. Vinder i Junior Klasse,
Dommer: Bo Lasthein, Danmark

International CACIB, Ballerup 18/09-10
Særdeles Lovende 1.Vinder i Hvalpe Klasse, BH, BIR.
Dommer: Frederik Nilsson, Sverige

National, KSS Vejen 30/05-10
Særdeles Lovende 1.Vinder i Baby Klasse, BH, BIM,
Dommer: Torbjörn Skaar, Sverige

National, KSS Vejen 29/05-10
Særdeles Lovende 1.Vinder i Baby Klasse, BH, BIM,
Dommer: Ligita Zake, Letland
Navn: By Mylove's Nice By Nature
Født: 06.07.2012
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER, Nice:

Arctic Circle, SE 18.08.2018
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse CK, CAC and BOS

New SWEDISH CHAMPION
Handled by: Birgitta Dyani, SE
Dommer: Boris Baic, Slovenia


IDS Prague, Czech Republic 30.10.2016
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse
CAC +res. CACIB

Dommer: Lilianne De-Ridder Onghena, Belgium.

IDS Prague, Czech Republic 29.10.2016
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse 
CAC +res. CACIB
new CZECH CHAMPION

Dommer: Spela Briski Cirman, SLO.

International, Bled II, Slovenien 12.06.2016
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse 
CAC, CACIB and BOB.

new Karawanken Winner- 16
Dommer: Daniela Risdan, Slovenien.

International, Bled I, Slovenien 11.06.2016
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse 
CAC, CACIB and BOB.

new SLOVENIAN CHAMPION
Dommer: Tatjana Urek, Slovenien.

International, Zielona Góra, Polen 06.03.2016
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse 
CWC, res. CACIB.

Dommer: Zoran Roknic, Serbien.

Zielona Góra, Polen 05.03.2016
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse 
CWC, BOS and BOB.

new POLSK CHAMPION

Dommer: Miodrag Nikic, Serbien.

International Dortmund 18.10.2015
Excellent 2.Vinder i Champion Klasse 
res.CAC

Dommer: Dr. Rafael De Santiago, Puerto Rico.

Unna 17.10.2015
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse 
CAC, VDH-CAC and BOS.

Dommer: Dr. Andreas Schemel, UK.

International Dortmund 16.10.2015
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse 
CAC, CACIB and Herbst sieger-15.

Dommer: Inga Siil, Estonien.

International Rostock 03.10.2015
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse 
CAC, CACIB and Rostock sieger-15.

New DEVDHCH and 
INTERNATIONAL CHAMPION.

Dommer: Bertold Peterburs, Tyskland.

International Wroclaw, Polen 27.09.2015
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse 
CWC, CACIB and BOB.

Dommer: Olga Sinko Kuprianova, Slovenien.

Zossen, Tyskland 26.09.2015
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse CAC.
Dommer: Elfriede Heidecker, Østrig.

Schauenburg, Tyskland 13.09.2015
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse 
CAC+BOB.

New GERMAN CHAMPION.
Dommer: Rob Douma, Holland.

International Szczecin, Polen 27.06.2015
Excellent 2.Vinder i Champion Klasse 
res.CACIB.

Dommer: Ramune Kazlauskatie, Litaun.

International Vejen 21.06.2015
Excellent 4.Vinder i Champion Klasse
Dommer: Inga Siil, Estonien.

International Vejen 20.06.2015
Excellent 4.Vinder i Champion Klasse CK
Dommer: Pirjo Aaltonen, Finland.

Jelenia Gora, Polen 14.06.2015
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse CAC, BOB
Dommer: Pjotr Król, Polen.

Wroclaw, Polen 13.06.2015
Excellent 2.Vinder i Champion Klasse 
Dommer: Brigitte Bregenzer, Østrig.

Neumünster 31.05.2015
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse 
Dommer: Johanne Billhardt, Tyskland.

Fredericia 08.02.2015
Excellent 2.Vinder i Champion Klasse CK, 3. BOS
Dommer: Robert Blümel, Tyskland.

Grasberg 14.12.2014
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse CAC-VDH, CAC-CLUB
Dommer: Holger Hoffmann, Tyskland.

Grasberg 13.12.2014
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse CAC-VDH, CAC-CLUB, BOB
Dommer: Barbara Pallasky, Tyskland.

KSS Middelfart 23.11.2014
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse KLUB CAC, BOS. 
Dommer: Zoley Ragnarsdottir, Island.

International Hannover 01.11.2014
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse CAC, BOS,
CACIB. 

Dommer: Zeljka Fon-Zidar, Slovakiet

International Rostock 14.09.2014
Excellent 2.Vinder i Åben Klasse res.CAC,
res. CACIB. 

Dommer: Christine Rossier, Schweiz.

National Isernhagen 30.08.2014
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse CAC, BOS. Landessieger Niedersachsen 2014
Dommer: Annaliisa Heikkinen, Findland.

National Isernhagen 30.08.2014
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse CAC, BOS, BOB
Dommer: Rafal First, Polen.

National Aarhus, 24/08 2014
Excellent 1.Vinder i Åben klasse CK, Certifikat.
DANSK CHAMPION
Dommer: Adolfo Martinez Noguera, Spanien.

National Vejen, 19/07 2014
Excellent 2.Vinder i Åben klasse CK
Dommer: Dusan Paunovic, Serbien

National Vejen, 19/07 2014
Excellent 1.Vinder i Åben klasse CK, 3.BOS, res. Certifikat.
Dommer: Daniel W. Dowling, USA.

National Vejen, 18/07 2014
Excellent 1.Vinder i Åben klasse CK, 3.BOS
Dommer: Vija Klucniece, Letland. 

National Hedensted, 17/05 2014
Excellent 1.Vinder i Mellem klasse CK
Dommer: Gert Christensen, Danmark

International Fredericia, 08/02 2014
Excellent 1.Vinder i Mellem klasse
CK,  Certifikat, CACIB, BOB
Dommer: Leni Finne, Finland

Middelfart, 24/11 2013
Excellent 2.Vinder i Junior klasse
CK,  res.Certifikat, 3.BOS
Dommer: Linda Reinelt-gebauer, Tyskland

Rostock, 07/09 2013
Excellent 1.Vinder i Junior klasse
CAC, Junior BOB.
Jugensieger Rostock 2013

Dommer: H. Stanley. UK.

KSS, Vejen, 21/07 2013
Excellent 3.Vinder i Junior klasse CK
Dommer: Andrew Brace, England

Isernhagen, 06/07 2013
Excellent 1.Vinder i Junior klasse
CAC, BOB
Dommer: Zvi Kupferberg, IL

Svendborg, 18/05 2013
Excellent 1.Vinder i Junior klasse
CK,  Certifikat, BOB
Dommer: Carsten Birk, DK.

Unna, 12/05 2013
Excellent 2.Vinder i Junior klasse
res. CAC
Dommer: B. Peterburs, DE.

Dortmund, Europasieger, 10/05 2013
Excellent 2.Vinder i Junior klasse
res. CAC
Dommer: H. Stanley. UK.

Oldenburg, 04/05 2013
Excellent 2.Vinder i Junior klasse
res. CAC
Dommer: H. Hofmann
Navn: Titmouse's Cody aka Blanket
Født: 10.11.2013
Opdrætter: Rie Jensen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER, Blanket:

National Isernhagen 30.08.2014
Excellent 2.Vinder i Junior Klasse res.CAC.
Dommer: Rafal First, Polen.
Navn: By Mylove's Nice Spirit aka Milo
Født: 06.03.2016
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen/Pernille
UDSTILLINGER:

Wroclaw, Poland 24.09.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse  

Dommer: Adam Chabik, Poland.

Gutzkow, Germany 09.07.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC 

Dommer: Alenka Pokorn, Slovenia.

Gutzkow, Germany 08.07.2017
Excellent 2.Vinder i Mellem Klasse res. CAC. 

Dommer: Stavros Argyrou, Cypress.

IDS BLED I, Slovenia 24.06.2017
Very Good 1.Vinder i Mellem Klasse 

Dommer: Mag. Maja Korosec, Slovenia.

IDS BLED I, Slovenia 24.06.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse

Dommer: Francesco di Paolo NUZZO, Italy.

Brokstedt, Germany 02.04.2017
Excellent 2.Vinder i Junior Klasse res.CAC

Dommer: Hanne Laine Jensen, DK.

Brokstedt, Germany 01.04.2017
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse res. CAC

Dommer: Gabriela Runge, DE.

International Rostock, DE 02.10.2016
Særdeles Lovende  1.Vinder i Hvalpe Klasse BOB-Puppy.
Dommer: Adam Chabik, Poland.

NDS Vamdrup  20.08.2016
Særdeles Lovende  1.Vinder i Baby Klasse BOB-Baby.
Dommer: Gunnar Nymann, Denmark.
Navn: By Mylove's Choco Boy
Født: 11.09.2017
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER, Choco Boy:


IDS Ballerup 23.09.2018
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse. JCAC 
COPENHAGEN JUNIOR WINNER-2018    

Dommer: Lillian Lleton, Denmark

NDS Bremen, DE 01.09.2018
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse. JCACand Junior BEST OF BREED (JBOB)

Dommer: John Muldoon, Ireland

IDS Bremen, DE 01.09.2018
Excellent 2.Vinder i Junior Klasse. res.JCAC

Dommer: Peter Harsanyi, Hungary

Isernhagen, DE 19.08.2018
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse. JCAC, BOB and Junior BIS-4
New German Junior Champion-VK and
LandesJugendsieger Niedersachsen 2018

Dommer: Alenka Pokorn, Slovenia

Isernhagen, DE 18.08.2018
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse. JCAC and BOB

New German Junior Champion-VDH
Dommer: Christina Ehreiser, Germany

IDS Hannover, DE 01.07.2018
Excellent 1.Vinder i junior Klasse. JCAC and 

ANNUAL TROPHY YOUTH-WINNER 2018 
Dommer: Karin Voye, DE.


IDS Hannover, DE 30.06.2018
Excellent 1.Vinder i junior Klasse. JCAC and JUGENDSIEGER HANNOVER 2018
Dommer: Dirk Spruyt, BE.

Jelenia Gora, PL 24.06.2018
Excellent 1.Vinder i junior Klasse. JCAC , Junior Winner and JBOB
Dommer: Malgorzat Zakrzewska, Poland.

Wroclaw, PL 23.06.2018
Excellent 1.Vinder i junior Klasse. JCAC,  Junior Winner and JBOB
Dommer: Manja Bruse, Germany.

Vejen, DK 16.06.2018
Excellent 1.Vinder i junior Klasse. 
Dommer: Gunilla Skallman, SE.


IDS Neumünster, DE 02.06.2018
Very Promising 1 i Puppy Class and Best Puppy
Dommer: Sonia Kleveri Philippou, Cypres.

Brokstedt, DE 14.04.2018
Very Promising 1 i Puppy Class and Best Puppy and BIS-2
 
Dommer: Rainer Jacobs, Germany.

Brokstedt, DE 14.04.2018
Very Promising 1 i Puppy Class and Best Puppy 
Dommer: Ricky Lochs-Romans, Netherland.

DOG LIVE Münster, Germany 21.01.2018
Very Promising 1 i Puppy Class, Best Minor Puppy
Dommer: Ozan Belkis, Turkey.


DOG LIVE Münster, Germany 20.01.2018
Very Promising 1 i Puppy Class, Best Minor Puppy
Dommer: Marie Walter, Germany.

 
Navn: By Mylove's Innocent Guardian
Født: 18.09.2017
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER, Guardian:

NDS Bremen, DE 01.09.2018
Excellent 3.Vinder i Junior Klasse. 

Dommer: John Muldoon, Ireland

IDS Bremen, DE 01.09.2018
Very Good 2.Vinder i Junior Klasse. 

Dommer: Peter Harsanyi, Hungary

Isernhagen, DE 19.08.2018
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse. JCAC 
LandesJugendsieger Niedersachsen 2018

Dommer: Alenka Pokorn, Slovenia

Isernhagen, DE 18.08.2018
Very Good 1.Vinder i Junior Klasse.

Dommer: Christina Ehreiser, Germany

Jelenia Gora, PL 24.06.2018
Excellent 1.Vinder i junior Klasse. CAC, Junior Winner 
Dommer: Malgorzat Zakrzewska, Poland.

Wroclaw, PL 23.06.2018
Very Good 1.Vinder i junior Klasse. 
Dommer: Manja Bruse, Germany.

Brokstedt, DE 14.04.2018
Very Promising 1 i Puppy Class and Best Puppy and BIS-4 
Dommer: Rainer Jacobs, Germany.

Brokstedt, DE 14.04.2018
Very Promising 1 i Puppy Class and Best Puppy 
Dommer: Ricky Lochs-Romans, Netherland.

DOG LIVE Münster, Germany 21.01.2018
Very Promising 1 i Puppy Class, 
Dommer: Ozan Belkis, Turkey.

DOG LIVE Münster, Germany 20.01.2018
Very Promising 1 i Puppy Class,
Dommer: Marie Walter, Germany.
 

Vores tæver - Our Females


Navn: By Mylove's Sweet Surprise Selina
Født: 22.08.2010
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER:

Herlufmagle 14/10- 2012
Very Good 4. vinder i Junior klasse
Dommer: Laurent Heineshe, Luxenborg

Herlufmagle 13/10-2012

Very Good 3. vinder i Junior klasse
Dommer: Roos Silverentand-Hazen, Holland


International CACIB Dortmund 16/10- 2011
Very Good 3. vinder i Junior klasse
Dommer: Arne Schwarz, Tyskland


National Unna-Königborn 15/10- 2011
Very Good 1. vinder i Junior klasse
Dommer: Christa Klotz, Tyskland


National Dortmund 14/10- 2011
Very Good 2. vinder i Junior klasse
Dommer: Sue Terry, England


Bjerringbro 17/09- 2011
Very Good i Junior klasse,
Dommer: Roos Silvertand, Holland


National Varde 21/08- 2011
Very Good i Junior klasse 
Dommer: Marie D. Petersen, DK

National Bremen 31/07- 2011

Very Good, 3. vinder i Junior klasse 
Dommer: Arne Schwarz, Tyskland

International CACIB Bremen 30/07- 2011
Very Good, 2. vinder i junior klasse 
Dommer
:Johanna Billhardt, Tyskland

National, KSS Nyborg  28/11-10
Lovende i Baby Klasse,
Dommer: Bo Lasthein, Danmark


Navn: By Mylove's No'limit Innocent
Født: 07.04.2012
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen

UDSTILLINGER:

IDS Prague, Czech Republic 30.10.2016
Excellent 2.Vinder i Champion Klasse res. CAC

Dommer: Lilianne De-Ridder Onghena, Belgium.

IDS Prague, Czech Republic 29.10.2016
Excellent 3.Vinder i Champion Klasse 

Dommer: Spela Briski Cirman, SLO.

International Rostock, DE 02.10.2016
Excellent 1.Vinder i Champion klasse
VDH-CAC, CACIB, BOS
Sieger Rostock and
INTERNATIONAL CHAMPION

Dommer: Adam Chabik, Poland.


NDS Vamdrup  20.08.2016
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse CAC + BOS.
New DANISH and SLOVENIAN CHAMPION
Dommer: Gunnar Nymann, Denmark.

​KSS Vejen  24.07.2016
Excellent 2.Vinder i Champion Klasse CK, 4.BOS.
Dommer: Stanley Shen, Singapore.

KSS Vejen  22.07.2016
Excellent 2.Vinder i Champion Klasse CK.
Dommer: Marie Patten, Australia.

NDS Szczecin  26.06.2016
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse CAC
Dommer: Adam Ostrowski, Polen.

NDS Szczecin  25.06.2016
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse CAC
New POLISH CHAMPION
Dommer: Jakub Kruczek, Polen.

International, Bled I, Slovenien 11.06.2016
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse 
CAC, CACIB and BOS.

Dommer: Tatjana Urek, Slovenien.

IDS Nuemünster, 04/06 2016
Excellent 2.Vinder i Champion Klasse res.CAC.
Dommer: Karin Bernardis, AT.

Odense, KSS  20/03 2016
Excellent 2.Vinder i Champion Klasse Klub-CAC.
Dommer: Larysa Pochekuyeva, Ukraine.

International Wroclaw, Polen 27.09.2015
Excellent i Åben Klasse 
Dommer: Olga Sinko Kuprianova, Slovenien.

Zossen, Tyskland 26.09.2015
Excellent 2.Vinder i Champion Klasse res.CAC.
Dommer: Elfriede Heidecker, Østrig.

International Szczecin, Polen 27.06.2015
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse 
CAC, CACIB, BOB.

Dommer: Ramune Kazlauskatie, Litaun.

Jelenia Gora, Polen 14.06.2015
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse CAC.
Dommer: Pjotr Król, Polen.

Wroclaw, Polen 13.06.2015
Very Good 3.Vinder i Åben Klasse. 
Dommer: Brigitte Bregenzer, Østrig.

Goes Holland 05.04.2015
Excellent 2. Vinder i Åben Klasse. 
Dommer: Dhr. Christopher Cathcart, Irland.

Goes Holland 04.04.2015
Excellent i Åben Klasse. 
Dommer: Margaret O'Gorman, Irland.

Grasberg 14.12.2014
Excellent 2.Vinder i Åben Klasse res.CAC-VDH, res.CAC-CLUB
Dommer: Holger Hoffmann, Tyskland.

Grasberg 13.12.2014
Very Good 1.Vinder i Åben Klasse 
Dommer: Barbara Pallasky, Tyskland.

International Hannover 01.11.2014
Excellent 2.Vinder i Åben Klasse res.CAC 
Dommer: Zeljka Fon-Zidar, Slovakiet

Roskilde 11.05.2014
Excellent 3.Vinder i Åben Klasse CK.
Dommer: Gunnar Nymann, Danmark.

Årslev 04.05.2014
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse CK, BOS, BOB
Dommer: Kerstin Nilsson, Danmark.

National Strøby 23.03.2014
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CK, res. CAC
Dommer: Arne Schwartz, Tyskland.

International Fredericia 08.02.2014
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse
Dommer: Leni Finne, Finland.

International Herning 03.11.2013

Excellent 3.Vinder i Mellem Klasse
Dommer: Marie Thorpe, Irland.

International Herning 02.11.2013
Very Good, 3.Vinder i Mellem Klasse
Dommer: Lilliane De Ridder-Onghena, Belgien.

International Rostock, DE 07.09.2013
Excellent 1.Vinder i Mellem klasse
VDH-CAC, CACIB, BOB
Sieger Rostock
Dommer: Carole Garhöfer, Østrige.

Isernhagen National, DE 18.08.2013
Excellent 1.Vinder i Mellem klasse
VDH-CAC, KLUB-CAC.
Dommer: Jens Bruse, Tyskland.

Isernhagen National, DE 17.08.2013
Excellent 1.Vinder i Mellem klasse
VDH-CAC, KLUB-CAC, BOS.
Dommer: Zvi Kupferberg, Israel.

Bremen National, DE 04.08.2013
Very Good 2.Vinder i Mellem klasse
Dommer: Walter Holtorf, Tyskland.

Bremen International, DE 03.08.2013
Excellent 2.Vinder i Mellem klasse
res.VDH-CAC, res.KLUB-CAC
Dommer: Tanja Engel, Tyskland.

Grüzkow National, DE 07/07 2013
Excellent 2.Vinder i Junior klasse
res.VDH-CAC, res.KLUB-CAC
Dommer: Rainer Jacobs, Tyskland.

Grüzkow National, DE 06/07 2013
Excellent 1.Vinder i Junior klasse
VDH-CAC, KLUB-CAC, BIK, Best Youth.
Tysk Junior Champion VDH + KLUB
Dommer: Phyllis Poduschka-Aigner, Østrig

International, Szczecin, Polen 29/06 2013
Excellent 1.Vinder i Junior klasse
Junior Certifikat, CWC
Dommer: Michael Leonard, Irland.

Grasberg National, DE 23/06 2013
Excellent 2.Vinder i Junior klasse
res.VDH-CAC, res.KLUB-CAC
Dommer: Miklos Levente, Ungarn.

Grasberg National, DE 22/06 2013
Excellent 2.Vinder i Junior klasse
res.VDH-CAC, res.KLUB-CAC
Dommer: Alenka Pokorn, Slovenien

Neumünster International, DE 02/06 2013
Excellent 1.Vinder i Junior klasse
VDH-CAC, KLUB-CAC
Dommer: Hassi Assenmacher-Feyel, DE.

Gørlev, KSS  26/05 2013
Excellent 1.Vinder i Junior klasse
CK, Junior Certifikat, BIK 3
Dommer: Marta Heine, DE.

Gørlev, KSS 25/05 2013
Excellent 1.Vinder i Junior klasse
Dommer: Åke Cronander, Sverige

Svendborg, 18/05 2013

Excellent 2.Vinder i Junior klasse
Dommer: Carsten Birk, DK.

Unna, DE 12/05 2013
Excellent 3.Vinder i Junior klasse
Dommer: B. Peterburs, DE

Dortmund International, DE 11/05 2013
Very Good i Junior klasse
Dommer: Ramune Kazlauskaite, Lithaun.

Dortmund Europasieger, DE 10/05 2013
Excellent 3.Vinder i Junior klasse
Dommer: Henry Stanley, England

National, Oldenburg, DE 05/05 2013
Excellent, 1. vinder i Junior klasse
VDH-CAC, KLUB-CAC
Dommer: Arne Schwartz, Tyskland

National, Oldenburg, DE 04/05 2013
Excellent, 2. vinder i Junior klasse
res. VDH-CAC, KLUB-CAC
Dommer: Holger Hofmann, Tyskland

Fredericia 16/03 2013

Excellent, i Junior klasse
Dommer: Linda Mills, Irland

KSS, Middelfart 25/11 2012
Særdeles Lovende 1.Vinder i Hvalpe klasse, BIM,
Dommer: Jan Sonne-Schmidt, Danmark

Herning 04/11 2012

Særdeles Lovende 1.Vinder i Hvalpe klasse
Dommer: Des Manton, Irland

Herlufmagle 13/10 2012

Særdeles Lovende 1.Vinder i Hvalpe klasse, Bedste hvalp.
Dommer: Roos Siverentand-Hazen, Holland.

Vejen 27/07- 2012
Særdeles Lovende i Baby klasse,
Dommer: Shaneen Bendixen, Australien.

Vejen 27/07- 2012
Særdeles Lovende i Baby klasse,
Dommer: Marie Petersen, Danmark.

Navn: By Mylove's All About Attitude-Amie
Født: 21.10.2013
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER:

Middelfart, KSS  23/11 2014

Very Good i Junior klasse.
Dommer: Solay Ragnarsdottir, Island.

Hannover,  01/11 2014
Excellent 1. vinder i Junior klasse.
Dommer: Zeljka Fon-Zidar, Slovakiet.

Hedensted, 17/05 2014
Særdeles Lovende 1.Vinder i Hvalpe klasse
BOS
Dommer: Gert Christensen, Danmark

Årslev Kreds 3, 04/05 2014
Særdeles Lovende 1.Vinder i Hvalpe klasse
Dommer: Kerstin Nilsson, Danmark
Navn: By Mylove's One And Only
Født: 14.09.2015
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER:

IDS Hannover, DE 01.07.2018
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse. CAC, CACIB, BOB and 
ANNUAL TROPHY WINNER 2018 
Dommer: Karin Voye, DE.

IDS Hannover, DE 30.06.2018
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse. CAC, res. CACIB

Dommer: Dirk Spruyt, BE.


Jelenia Gora, PL 24.06.2018
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse. CAC+ BOS
Dommer: Malgorzat Zakrzewska, Poland.

Wroclaw, PL 23.06.2018
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse. CAC

Dommer: Manja Bruse, Germany.

IDS Neumünster, DE 02.06.2018
Excellent 1.Vinder i Champion class. CAC, CACIB and BOB
 
NEW GERMAN CHAMPION-VDH

Dommer: Sonia Kleveri Philippou, Cypres.

DOG LIVE Münster, Germany 21.01.2018
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse. CAC
 and BOS.
NEW GERMAN, DANISH and SLOVENIAN CHAMPION. 
Dommer: Ozan Belkis, Turkey.

IDS NÜRNBERG, Germany 13.01.2018
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse. CAC. 

Dommer: Sabine Rauhut, Germany.

IDS Poznan, Poland 22.10.2017
Excellent 2.Vinder i Åben Klasse 

Dommer: Janusz Opara, Poland.

IDS Poznan, Poland 21.10.2017
Excellent 2.Vinder i Åben Klasse 
Dommer: Tiina Taulos, Finland.


IDS BLED I, Slovenia 24.06.2017
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse CAC + res. CACIB (becomes CACIB).

KARAWANKEN WINNER-17
Dommer: Mag. Maja Korosec, Slovenia.

IDS BLED I, Slovenia 24.06.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC + res. CACIB (becomes CACIB).

Dommer: Francesco di Paolo NUZZO, Italy.

Szczecin Poland 10.06.2017
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse CAC + Best Female.

Dommer: Andrzej Kasmierski, Poland.

Szczecin Poland 10.06.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC + BF + BOS.

Dommer: Jerzy Olszewski, Poland.

IDS Neumünster, Germany 14.05.2017
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse CAC + CACIB + BOS.

Dommer: Robert Blümel, DE.

Brokstedt, Germany 02.04.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC + BOB.

LANDESSIEGER NORD
Dommer: Hanne Laine Jensen, DK.

Brokstedt, Germany 01.04.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC

Dommer: Gabriela Runge, DE.

IDS Zielona Gora, Polan 04.03.2017
Excellent  i Mellem Klasse res. CACIB

Dommer: Boguslawa Szydlowicz-Polanczyk, Polen.

NDS Zielona Gora, Polan 03.03.2017
Excellent 1.vinder i Mellem Klasse CAC

Dommer: Dragana Bujisic Vasiljevic, Serbien.


Grasberg, DE 18.12.2016
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC 

Dommer: Rainer Jacobs, DE.

Grasberg, DE 17.12.2016
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC and BOS. 

Dommer: Jos Dekker, NL.

Middelfart 27.11.2016
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse JBOS. 
Dommer:Helle Dan, DK.

IDS Prague, Czech Republic 30.10.2016
Excellent 2.Vinder i Junior Klasse

Dommer: Lilianne De-Ridder Onghena, Belgium.

IDS Prague, Czech Republic 29.10.2016
Excellent 3.Vinder i Junior Klasse 

Dommer: Spela Briski Cirman, SLO.

IDS Wroclaw 25.09.2016
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse
 JCAC, JBOS and BOS.
NEW POLISH JUNIOR CHAMPION
Dommer: Stefan Sinko, SLO.

Berlin/Zossen 24.09.2016
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse
 JCAC, JBOB and BOB.
Dommer: Olga Dolejsova, CZ.

NDS Vamdrup  20.08.2016
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse 
Dommer: Gunnar Nymann, Denmark.

​KSS Vejen  24.07.2016
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse
 JCAC, JBOB and 2.BOS + CAC.
Dommer: Stanley Shen, Singapore.

KSS Vejen  22.07.2016
Excellent 1.Vinder i Juniorn Klasse
 JCAC, JBOS and 2.BOS + res. CAC.
Dommer: Marie Patten, Australia.

NDS Szczecin  26.06.2016
Excellent 1.Vinder i Juniorn Klasse
 JCAC, JBOB and BOB.
Dommer: Adam Ostrowski, Polen.

NDS Szczecin  25.06.2016
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse 
JCAC, JBOS and BOS.

Dommer: Jakub Kruczek, Polen.

IDS Nuemünster, 04/06 2016
Særdeles Lovende 1.Vinder i Hvalpe klasse BOB-Puppy
Dommer: Karin Bernardis, AT.

Årslev Kreds 3, 22/05 2016
Særdeles Lovende 1.Vinder i Hvalpe klasse BOB-Puppy
Dommer: Tine Toft Bergstrøm, DK.

Odense, KSS  20/03 2016

Særdeles Lovende 1.Vinder i Hvalpe klasse BOB-Puppy, BIS-4
Dommer: Larysa Pochekuyeva, Ukraine.

Fredericia 13/02 2016
Særdeles Lovende 1.Vinder i Baby klasse, BOB-Baby
Dommer: Paul Lawless, Irland
Navn: By Mylove's Never Miss a Beat
Født: 15.09.2015
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER:

Brokstedt, Germany 02.04.2017
Very Good 2.Vinder i Åben Klasse

Dommer: Hanne Laine Jensen, DK.

Brokstedt, Germany 01.04.2017
Very Good 2.Vinder i Åben Klasse

Dommer: Gabriela Runge, DE.

IDS Zielona Gora, Polan 04.03.2017
Very Good i Åben Klasse

Dommer: Boguslawa Szydlowicz-Polanczyk, Polen.


NDS Zielona Gora, Polan 03.03.2017
Excellent 3.Vinder i Åben klasse 

Dommer: Dragana Bujisic Vasiljevic, Serbien.

Grasberg, DE 17.12.2016
Very Good 2.Vinder i Åben Klasse  

Dommer: Jos Dekker, NL.
Navn: By Mylove's Nice Breeze
Født: 06.03.2016
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
Navn: By Mylove's April Fools - Grace
Født: 01.04.2017
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
Navn: By Mylove's Innocent Angel
Født: 18.09.2017
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER, Angel:

Isernhagen, DE 19.08.2018
Excellent 2.Vinder i Junior Klasse.
res. JCAC 
Dommer: Alenka Pokorn, Slovenia

Isernhagen, DE 18.08.2018
Very Good 2.Vinder i Junior Klasse.

Dommer: Christina Ehreiser, Germany

Jelenia Gora, PL 24.06.2018
Excellent 2.Vinder i junior Klasse
Dommer: Malgorzat Zakrzewska, Poland.

Wroclaw, PL 23.06.2018
Excellent 2.Vinder i junior Klasse. 
Dommer: Manja Bruse, Germany.

Brokstedt, DE 14.04.2018
Very Promising 1 i Puppy Class 
Dommer: Rainer Jacobs, Germany.

Brokstedt, DE 14.04.2018
Very Promising 1 i Puppy Class and 
Dommer: Ricky Lochs-Romans, Netherland.

DOG LIVE Münster, Germany 21.01.2018
Very Promising 1 i Puppy Class, 
Dommer: Ozan Belkis, Turkey.

DOG LIVE Münster, Germany 20.01.2018
Very Promising 2 i Puppy Class,
Dommer: Marie Walter, Germany.
Navn: By Mylove's Elegant and Fine
Født: 14.05.2014
Opdrætter: Elsebeth Frederiksen
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER:

IDS Neumünster, Germany 14.05.2017
Very Good 2.Vinder i Åben Klasse

Dommer: Robert Blümel, DE.

Brokstedt, Germany 02.04.2017
Very Good 2.Vinder i Åben Klasse 

Dommer: Hanne Laine Jensen, DK.

Brokstedt, Germany 01.04.2017
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse CAC

Dommer: Gabriela Runge, DE.

NDS Vamdrup  20.08.2016
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse 
Dommer: Gunnar Nymann, Denmark.

Grasberg  20/12 2015
Very Good 2.Vinder i Åben klasse 
Dommer: Berthold Peterburs, Germany.

Grasberg  19/12 2015
Very Good 1.Vinder i Åben klasse 
Dommer: Iris Urschitz, Austria.
Navn: Emia Myliu Myliu
Født: 25.01.2015
Opdrætter: Reda Aglinskiene
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER:

NDS Szczecin  26.06.2016
Very Good 1.Vinder i Junior Klasse
Dommer: Adam Ostrowski, Polen.

NDS Szczecin  25.06.2016
Excellent 2.Vinder i Junior Klasse 
Dommer: Jakub Kruczek, Polen.

IDS Nuemünster, 04/06 2016
Very Good 1.Vinder i Junior klasse 
Dommer: Karin Bernardis, AT.

Grasberg  20/12 2015
Very Good 3.Vinder i Junior klasse 
Dommer: Berthold Peterburs, Germany.

Grasberg  19/12 2015
Very Good 3.Vinder i Junior klasse 
Dommer: Iris Urschitz, Austria.
Navn: Desert Diamond's Sonja
Født: 12.11.2015
Opdrætter: Lise-Lotte Bekker
Ejer: Elsebeth Frederiksen
UDSTILLINGER:

NDS Bremen, DE 01.09.2018
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse. CAC 

Dommer: John Muldoon, Ireland

IDS Bremen, DE 01.09.2018
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse. CAC, CACIB and BOS

New INTERNATIONAL CHAMPION
Dommer: Peter Harsanyi, Hungary

IDS Neumünster, DE 02.06.2018
Excellent 1.Vinder i Champion class. CAC, CACIB and BOS
 
Dommer: Sonia Kleveri Philippou, Cypres.

Brokstedt, DE 14.04.2018
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse. CAC, BOS

NEW GERMAN, DANISH and SLOVENIAN CHAMPION.

Dommer: Ricky Lochs-Romans, Netherland.

IDS NÜRNBERG, Germany 13.01.2018
Excellent 1.Vinder i Champion Klasse. res. CAC + res. CACIB. 

Dommer: Sabine Rauhut, Germany.

IDS Poznan, Poland 22.10.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC, CACIB + BF. 
POLAND WINNER 2017.
Dommer: Janusz Opara, Poland.

IDS Poznan, Poland 21.10.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC, CACIB + BOB. 
NEW POLISH CHAMPION.
Qualified for CRUFT-2018.
Dommer: Tiina Taulos, Finland.

IDS Wroclaw, Poland 24.09.2017
Excellent 2.Vinder i Mellem Klasse  

Dommer: Adam Chabik, Poland.

Gutzkow, Germany 09.07.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC + BOB. 
Landessieger Mecklenburg Vorpommern.
Dommer: Alenka Pokorn, Slovenia.

Gutzkow, Germany 08.07.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC + BOB. 

Dommer: Stavros Argyrou, Cypress.

IDS BLED I, Slovenia 24.06.2017
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse CAC, CACIB + BOB. 
KARAWANKEN WINNER-17
Dommer: Mag. Maja Korosec, Slovenia.

IDS BLED I, Slovenia 24.06.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC, CACIB + BOB.

Dommer: Francesco di Paolo NUZZO, Italy.

Szczecin Poland 10.06.2017
Excellent 1.Vinder i Åben Klasse CAC + BOB.

Dommer: Andrzej Kasmierski, Poland.

Szczecin Poland 10.06.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC +  BOB.

Dommer: Jerzy Olszewski, Poland.

IDS Neumünster, Germany 14.05.2017
Excellent 2.Vinder i Mellem Klasse res. CAC 

Dommer: Robert Blümel, DE.

Brokstedt, Germany 02.04.2017
Very Good 1.Vinder i Mellem Klasse 
Dommer: Hanne Laine Jensen, DK.

Brokstedt, Germany 01.04.2017
Excellent 1.Vinder i Mellem Klasse CAC + BOB

Dommer: Gabriela Runge, DE.

IDS Zielona Gora, Polan 04.03.2017
Excellent  2.Vinder i Mellem Klasse 

Dommer: Boguslawa Szydlowicz-Polanczyk, Polen.

NDS Zielona Gora, Polan 03.03.2017
Excellent 1.vinder i Mellem Klasse CAC

Dommer: Dragana Bujisic Vasiljevic, Serbien.

Grasberg, DE 18.12.2016
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse JCAC

NOW GERMAN JUNIOR CHAMPION 
Dommer: Rainer Jacobs, DE.

Grasberg, DE 17.12.2016
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse
JCAC and JBOB + BOB. 

Dommer: Jos Dekker, NL.

IDS Prague, Czech Republic 30.10.2016
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse 
JCAC + JBOB

Dommer: Lilianne De-Ridder Onghena, Belgium.

IDS Prague, Czech Republic 29.10.2016
Excellent 2.Vinder i Champion Klasse 

Dommer: Spela Briski Cirman, SLO.

IDS Wroclaw 25.09.2016
Excellent i Junior Klasse

Dommer: Stefan Sinko, SLO.

Berlin/Zossen 24.09.2016
Excellent 2.Vinder i Junior Klasse
 res.JCAC
Dommer: Olga Dolejsova, CZ.


NDS Vamdrup  20.08.2016
Excellent 1.Vinder i Junior Klasse CAC + BOS.
Dommer: Gunnar Nymann, Denmark.

Årslev Kreds 3, 22/05 2016
Særdeles Lovende 1.Vinder i Hvalpe klasse BOB-Puppy
Dommer: Tine Toft Bergstrøm, DK.
Klik her for at få dit eget GoMINIsite